Witaj w naszym Centrum Medycznym

 

Chirurgia

Pełny zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej / badania histopatologiczne, bakteriologiczne.Implantologia Przeczytaj więcej >>

 

Protetyka

Staram się dążyć do takich warunków aby moi Pacjenci, jeżeli już muszą korzystać z uzupełnień protetycznych, mogli używać protez stałych /korony, mosty/, które są najbardziej komfortowe dla Nich.

 

Stomatologia zachowawcza

Uważam, że jedynie materiały i preparaty sprawdzonych firm dają lekarzowi i pacjentowi gwarancję sukcesu leczniczego i braku powikłań. W swoim gabinecie opieram się przeważnie na produktach firmy ,3M', których jakość jest bardzo wysoko oceniana zarówno w Europie jak i w środowisku / zwłaszcza/ lekarzy z USA.

 

Laseroterapia

Laser biostymulacyjny już na stałe zagościł w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Pamiętać jednak należy, że nie jest to panaceum na wszystkie dolegliwości lecz bardzo dobre urządzenie wspomagające w wielu chorobach, począwszy od parodontopatii, na stanach pourazowych i pooperacyjnych skończywszy.

 

Wybielanie zębówMetoda amerykańska NITE WHITE bardzo wygodna i bezpieczna dla Pacjentów. Wybielanie odbywa się w czasie snu.

 

Profesjonalne czyszczenie

Czyszczenie z osadu i kamienia nazębnego jest to condicio sine qua non w zapobieganiu chorobom przyzębia/ ultradźwięki, KAVO PROPHYflex2, metoda czyszczenia osadu urządzeniem KAVO PROPHYflex2 jest metodą z wyboru przy higienie implantoprotez.

 

Sedację wziewną podtlenkiem azotu Przeczytaj więcej >>

Implanty

 

Proponuję moim pacjentom implanty:

- T.B.R. francuskiej firmy Sudimplant

- Q-Implant implanty niemieckie firmy Trinon

- SGS Dental system implantów szwajcarskich

- Miniimplanty 3M ESPE

Te cztery wiodące firmy produkujące implanty pozwalają nam na swobodny dobór implantów dla każdego pacjenta.

 

Uważam, że w niektórych przypadkach niezaproponowanie pacjentowi możliwości leczenia z zastosowaniem implantów (złe utrzymanie protez płytowych, utrata pojedynczego zęba zwłaszcza z grupy siekaczy i kłów zmuszając go do szlifowania sąsiednich zębów żywych pod filary protezy stałej) jest niepełnym przedstawieniem wszystkich metod które w znacznym stopniu rozszerzają możliwości protetyczne a co za tym idzie poprawiają jego komfort . Zwłaszcza dziś kiedy to implantologia stomatologiczna jest uznana za metodę z wyboru w wielu przypadkach chorobowych.

Pacjenci którzy mają ruchome protezy często są z nich niezadowoleni z powodu ich niestabilności. Implantologia pozwala na unieruchomienie protez poprzez system zatrzasków pozwalając pacjentom zapomnieć o niedogodnościach związanych z ich złym przyleganiem.

Sedacja

 

Metoda ta stosowana jest w medycynie od dawna.

Bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i Japoni u nas ze względów cenowych oraz dostępności do leków, w czasach komunizmu całkowicie zarzucona.

Obecnie kiedy lekarze mają dostęp do środków farmaceutycznych tak zwanego "zaopatrzenia wewnętrznego" metoda ta stała się możliwa.

 

Bardzo się cieszę, że należę do maleńkiej grupy lekarzy którzy na nowo uważają, że walka ze strachem przed zabiegiem i bólem jest tak samo istotna jak sam zabieg a nawet ważniejsza ponieważ pacjent poddany "torturom - w dobrej wierze" często nie kontynuuje dalszego leczenia z powodu strachu przed dalszymi katorgami.

 

Niekoniecznie musi tak być i aby temu zaradzić proponuję sedację wziewną podtlenkiem azotu. Jest to metoda bardzo bezpieczna i nieszkodliwa. Uspokojenie uzyskuje się wdychając podtlenek azotu za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Po krótkim czasie pacjent odczuwa przyjemne oszołomienie. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje to, że nie odczuwa się ani strachu ani lęku, a także ma działanie znieczulające. Zaletą tej metody jest również to, że pacjent w odróżnieniu od narkozy przez cały czas ma zachowaną świadomość.

 

Niepodważalnym plusem sedacji jest również to, że po zakończeniu zabiegu powrót do pełnej sprawności psychomotorycznej następuje już po kilku minutach co jest niemożliwe w narkozie ogólnej. W Stanach Zjednoczonych pacjent może prowadzić samochód już po 30 minutach od zakończonego zabiegu.

 

Aby zabieg w sedacji mógł być przeprowadzony pacjent musi być na czczo na 2 godz. przed zabiegiem.Według Brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego (British Dental Association), co dziesiąty człowiek jest niezdolny do poddania się zabiegowi stomatologicznemu. O wiele więcej osób pokonuje strach przed zabiegiem stomatologicznym np. z okazji ślubu czy awansu w pracy. Są ludzie którzy nie lękają się niczego ale zabiegu stomatologicznego boja się jak ognia. Wystarczy widok igły, hałas wiertła lub zapach gabinetu, by wywołać u nich silną reakcję lękowa.

Czy musi tak być?

Ja i wielu innych moich kolegów na świecie udowadniamy, że Nie !!!!

Gabinet

Rejestracja telefoniczna: +48 (14) 627-20-10